Automatické sledování zásilek a práce s online podáním u dopravců - informace

Z důvodu častých dotazů týkajících se využití mých modulů souvisejících s dopravci (online podání, přenos sledovacích čísel, real time sledování) se níže pokusím vysvětlit obsah a výhody jednotlivých modulů:1) Modul Online podání - Export (z Prestashopu do online podání Vašeho dopravce)

Toto je úplně základní modul pro přenos údajů zásilek z Prestashopu do online podání Vašeho dopravce. Tento modul zajistí přenos údajů zásilek exportním souborem do online podání. Vyhnete se tak ručnímu přepisování údajů zásilek do online podání vybraného přepravce a tím eliminujete rizika chyb způsobených překlepy/přepisy.

Aktuálně je tento modul dostupný pro dopravce - Česká pošta, DPD, GLS, InTime, PPL, TopTrans, Geis, Slovenská pošta, Zásilkovna, Uloženka, DHL, Pošta bez hranic, UPS, Německá pošta, SPS, SDS, ReMax. Všechny tyto moduly pro online podání můžete zakoupit ve velmi výhodném balíčku, možné je i zakoupení daného modulu pro každého z přepravců samostatně. 
Doporučuji rovnou zakoupit celý balíček více dopravců, jelikož nikdy nevíte, kdy budete dopravce v budoucnu měnit.2) Modul Přenos sledovacích čísel (z online podání Vašeho dopravce do Prestashopu)

V případě, že podáte zásilky v online podání, máte u přepravců možnost si stáhnout zpětný soubor, ve kterém jsou obsažena sledovací čísla podaných zásilek. Mé moduly na přenos sledovacích čísel zajišťují, že tyto soubory od dopravců můžete nahrát do Vašeho Prestashopu, který tak automaticky přiřadí sledovací čísla k jednotlivým zásilkám.

Výhoda tohoto modulu je, že zákazník obdrží sledovací číslo ke své zásilce a bude přesně vědět, kdy mu dorazí, případně kde se právě nachází a Vám odpadne starost, abyste tato sledovací čísla zákazníkům posílali ručně. Opět se tak vyhnete i chybám způsobeným ručním kopírováním sledovacích čísel k jednolivým zásilkám a informování každého zákazníka zvlášť.

Aktuálně je tento modul dostupný pro dopravce - Česká pošta, PPL, TopTrans, DPD, Slovenská pošta, Uloženka, Zásilkovna, GLS, InTime, SPS, Pošta bez hranic, Geis, DHL. Všechny tyto moduly pro přenos sledovacích čísel můžete zakoupit ve velmi výhodném balíčku, případně je možné zakoupit daný modul i pro každého z využívaných přepravců zvlášť.
Doporučuji rovnou zakoupit celý balíček více dopravců, jelikož nikdy nevíte, kdy budete dopravce v budoucnu měnit.3) Modul Real time sledování zásilky

Tento modul počítá s tím, že nějakým způsobem doplníte k zásilkám sledovací čísla a to buď modulem (viz bod č. 2) nebo ručně, to už není podstatné. Modul zajistí automatické sledování zásilky v pravidelných intervalech dle nastavení plánovače úloh cron a v případě, že je doručena, změní stav v Prestashopu u zásilky na "Doručeno". Nemusíte tedy již kontrolovat, které zásilky doručené byly a které ne. Toto je vhodné zejména u dobírek a nevyzvednutých zásilek.

U nevyzvednutých zásilek existuje ještě další možnost funkcionality, která lze popřípadě vypnout. Jedná se o možnost, kdy v případě, že po předem daný počet dní zákazník nevyzvedne zásilku (nebo mu nebude moci být předána), přijde zákazníkovi e-mail o této skutečnosti. Občas se u některých dopravců stává, že balík nedoručí adresátovi a ani nenechají oznámení, takže o tom zákazník nemusí vědět nebo prostě a jednoduše na tu zásilku zapomněl. Modul Real time s nastavením automatického upozorňování zákazníků Vám pomůže v tom, že nebudete muset ručně hlídat zásilky, které nejsou doručené a urgovat zákazníky, aby zásilku převzali.

Další nadstavbou modulu real time je i možnost nastavení, kdy můžete zákazníkovi zaslat nějaký e-mail automaticky X dní po doručení, například poděkování za objednávku, prosba o recenzi, hodnocení na heurece, slevový kupón, cokoliv Vás napadne. I tato funkce lze popřípadě vypnout a Vy tak můžete využívat pouze základní výhodu modulu Real time a to změnu stavu zásilek na doručeno, jak je uvedeno v prvním odstavci tohoto bodu.

Aktuálně je tento modul dostupný pro dopravce - Česká pošta, InTime, GLS, Zásilkovna, TopTrans, Uloženka, Slovenská pošta, DPD, Geis, PPL, DHL, Pošta bez hranic, SPS, SDS. Tyto moduly pro sledování zásilky můžete zakoupit samostatně pro každého dopravce zde.